HAKKIMIZDA

Bir Başarı Hikayesi

“Bugün hem pazar payı hem kurumsal güvenilirliği hem de üretim komplekslerinin zenginliği ile PVC sektörünün en önemli oyuncularından biri olan PLASPEN 1989 yılında kuruldu. Avrupa’nın önde gelen PVC bazlı üretim yapan firmalarıyla anlaşarak, Türkiye’ye en yeni teknolojileri her zaman, en önce transfer eden kuruluş oldu. Gelişmiş ülkelerdeki ölçü ve kalitede PVC doğrama, aynı standartlarda Türkiye iklim ve koşullarına göre üretilmeye başladı.

Yüzde yüz müşteri mutluluğu ve üretime başladığı ilk günden beri sektöre de, kalitede ve sağlamlıkta hep öncü oldu. Bu nedenle kuruluşundan bugüne üretim anlayışına ve sektöre birçok yenilik getirdi. Sektördeki ilklere damgasını vuran PLASPEN, kalite ve estetiği müşterisine en ekonomik biçimde sundu.

2000 yılında sanayi sektörünün önemli markası ADOPEN grubuna dâhil olan PLASPEN, yeni yapılanma sayesinde, yeni teknolojiyi bilen ve öncü olmanın sorumluluğu ile büyüyen, yurtdışına açılmış, güvenilir bir kuruluş haline gelmiştir. ADOPEN, Ortadoğu ve Avrupa’nın en büyük sanayi tesislerinden biri olan Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni tesislerine 2003 yılı itibari ile taşınmıştır. 630 Bin m² bir alana yayılmakta olan en son teknolojiye sahip entegre tesislerinde üretim yapmaya devam etmektedir.

PLASPEN yüksek kalitesine rağmen ekonomik olmayı, öncü olmasına borçlu olduğunun bilincindedir ve hep öyle olacaktır.

PLASPEN, kuruluşundan itibaren tüm serilerin ve bu serileri oluşturan profillerin üretiminde uluslararası standartlara, TSE ve EN normlarına titizlikle uymakta ve bunun yanı sıra, gerek üretim öncesi, gerekse üretim ve satış sonrası tüm organizasyonları kalite standartlarına uygun olarak gerçekleştirilmekte olup, bu üretimler belgelerle onaylanmıştır.

“Doğanın koruma içgüdüsü”nü kendine örnek alan PLASPEN, sürdürebilir çevre konularında da öncü olmanın bilinci ve sorumluluğunu taşır.

Sektöre ve tüketicisine verdiği güvenle bugün geldiği yer, yıllardır öncü olmasının sonucudur. PLASPEN vardığı yerden mutludur.”